Сергій Смоляр: «Найважливіше в зовнішній рекламі – креативне рішення»
изготовление наружной рекламы

Виготовлення вивісок,широкоформатний друк

вивіски, світлові букви, об'ємні букви, стели, таблички, покажчики, широкоформатний друк, друк банерів, друк на самоклеючій плівці, друк на плівці Oracal, штендери, оформлення торгових приміщень, брендування автомобілів, поклейка вітрин плівкою, POS-матеріали, хештеги.
наружная реклама Киев
Рус


Сергій Смоляр: «Найважливіше в зовнішній рекламі - креативне рішення»

Перший рекламний портал поговорив з директором дослідницької компанії Doors Consulting.

«ТОВ DOORS consulting» здійснює дослідження ефективності зовнішньої реклами. Сергій, чи кожен Ваш клієнт чітко розуміє, що слід вкладати в поняття цієї самої ефективності? Що тут найважливіше?
 
Ефективність – це сукупність параметрів, які дозволяють найбільш точно оцінити і спрогнозувати дії, спрямовані на задоволення потреби клієнта. У самому загальному випадку, це можливість донести рекламне послання до максимального числа потенційних споживачів з мінімальними витратами. На практиці ж поняття ефективності буде залежати від розв'язуваної задачі. Так, наприклад, якщо ми хочемо розмістити, ну, скажімо, привітання з днем ​​народження, то критерієм оцінки ефективності буде максимальна близькість до місця проживання іменинника. А якщо перед нами стоїть завдання розповісти про новий холодильник, то тут важливо максимізувати охоплення аудиторії. А найголовніше в зовнішній рекламі, як, втім, і в інших видах реклами, – це картинка або, іншими словами, креативне рішення.
 
Яка географія досліджень сьогодні, у порівнянні з 2006-м роком, коли Ви тільки починали свою діяльність?
 
У 2006 році ми проводили дослідження в шести найбільших містах країни. Сьогодні наша географія включає 64 міста. Таке розширення стало можливим, завдяки плідній співпраці як з ІКЗР (індустріальний комітет), так і з великими операторами, такими як «Борди України», «Прайм», «РТМ», «Bigboard», «Gallery».
 
Спільно з Комунікаційним альянсом України Ви займаєтеся також моніторингом носіїв зовнішньої реклами. Як це здійснюється на практиці, які показники основні?
 
Моніторинг носіїв зовнішньої реклами проводиться в 30 містах, методом послідовного обходу і фотографування всіх рекламоносіїв площею від 2 кв. м два рази на місяць. Кожна фотографія згодом прив'язується до єдиного класифікатора (категорія-товар-бренд і т. п.). Попутно відзначаються пошкодження, фіксується поява нових установок і демонтаж.
 
Розкажіть докладніше, що входить в програмний комплекс?
 
Пакет програм складається з:
 
«Аріана» – для аналізу мультимедійних кампаній.
 
«OutdoorAnalytic» – програма для докладного аналізу активності в зовнішній рекламі.
 
«Infopanel» – програма-планувальник для формування адресних програм.
 
«LoocPanel» (тільки для операторів) – дозволяє аналізувати сирі дані для перегляду стану власної мережі.
 
Що таке показники OTS і GRP? Як і за який період вони вираховуються?
 
Ці показники дозволяють оцінити, скільки людей могли побачити те або інше рекламне повідомлення. OTS – абсолютний показник кількості контактів з рекламним повідомленням, а GRP – відносний, який показує, яка частка аудиторії була охоплена рекламною кампанією. Ці показники розраховуються для будь-якого періоду.
 
Хто є основними Вашими клієнтами? Скільки їх сьогодні?
 
Основні наші клієнти – це рекламні агентства та оператори. Станом на початок червня 2013 року, нашими послугами користувалися 54 компанії. Загальна кількість робочих місць, на яких встановлено комплекс програм – 334.
 
Згідно Вашого попереднього аналізу, в деяких адресних програмах число так званих маргінальних операторів може досягати 75%. Поясніть, будь ласка, що вкладається в це поняття, і за якими критеріями окремі оператори оцінюються як маргінальні?
 
Почну з того, що дослідження та моніторинг – справа досить складна і дорога. І тут дуже важливо тісна співпраця, як з рекламними агентствами, так і з власниками рекламних носіїв. Для надання якісної послуги нам необхідно, щоб кожна рекламна поверхня в нашій базі даних мала кодування власника, інакше споживачі просто не зможуть цю площину купити. Така співпраця можлива тільки з тими, хто уклав з нами контракт і надає необхідну інформацію на постійній основі. Це ті оператори, які чесно і сумлінно працюють на ринку, які зацікавлені в прозорості та максимальній автоматизації роботи. Є й інші, які бояться або просто не хочуть надавати дані про свої мережі, тому, щоб не вводити в оману споживача неправдивою, застарілою або неповною інформацією, ми змушені прибирати з нашої бази дані тих носіїв, по яких у нас немає актуальної інформації . Це вже не 75%, а набагато менше. Так, по Києву з нами співпрацюють близько 85% власників, по інших містах цифри менше, але загалом і в цілому, це більше 60% від загального числа площин. Що стосується моніторингу, то він проводиться по всіх поверхнях, незалежно від приналежності.
 
В одному з недавніх своїх інтерв'ю Ви говорили про те, що в ряді великих міст України почалися процеси систематизації зовнішньої реклами. З чим вони пов'язані і в чому полягають?
 
Напевно, Ви маєте на увазі процеси структуризації. Вони пов'язані в першу чергу з тим, що з одного боку відбувається укрупнення. Дрібні оператори поглинаються великими. З іншого боку, влада в черговий n-й раз намагається якось упорядкувати наружку. Наміри благі, виконання – як завжди. Насправді, давним-давно назріла необхідність введення галузевих стандартів. Упорядкування парку носіїв, зменшення числа власників (сьогодні їх більше 900). Зовнішня реклама в Україні серйозно недооцінена. Надмірно великий парк носіїв, особливо у великих містах. Всі ці проблеми вимагають свого рішення. Можливо, вирішенню частини з них сприятиме робота індустріального комітету. ІКЗР вже зараз робить велику роботу в цьому напрямку. Так, стандартизовані, нарешті, вимоги до досліджень та моніторингу, проведено тендер на дослідження. Обговорюються галузеві стандарти, проведення досліджень з новими динамічними носіями (скроллерні установки, світлодіодні монітори тощо).